Prof.dr hab.

Andrzej Szyszko-Bohusz


Login:

Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
[ ]

Nowa Publikacja


W dziale "Publikacje" (lista rozwijana) została zamieszczona książka pod tytułem:
 POMOC PSYCHICZNA CIĘŻKO CHORYM I UMIERAJĄCYM.
Posted by Administrator  on 29 gru : 15:10  Category: Publikacje   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Nowa Publikacja


W dziale "Publikacje" (lista rozwijana) została zamieszczona książka pod tytułem:
 
TEORIA NIEŚMIERTELNOŚCI GENETYCZNEJ.
NAUKOWE UZASADNIENIE UŁUDY ŚMIERCI
THEORY OF GENETIC IMMORTALITY.
SCIENTIFIC JUSTIFICATION OF THE ILLUSION OF DEATH
.
Posted by Administrator  on 26 gru : 02:09  Category: Publikacje   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Nowa Publikacja


W dziale "Publikacje" (lista rozwijana) została zamieszczona nowa książka - CZY ZBLIŻA SIĘ CZAS APOKALIPSY? OSTATECZNA MISJA VERILA.
Posted by Administrator  on 28 kwi : 22:05  Category: Publikacje   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Apel


Apel do władz państwowych, instytucji społecznych, władz i działaczy sportowych, sportowców, ludzi dobrej woli o  w s p a r c i e  osób chorych, pozbawionych środków dla ratowania zdrowia i życia

     Zainspirowany wspaniałą ideą pomocy cierpiącej na chorobę nowotworową Annie Bukowskiej z Nowej Huty podjętej przez Przedszkole nr 96 "Pod Świerkami" z inicjatywy instruktora szachów z tej placówki Marka Czepca ("Dziennik Polski" z dnia 9-go października 2013 roku, por. artykuł Marcina Warszawskiego pt. "18 dzielnic zagra turniej szachowy dla chorej Ani") zwracam się do władz państwowych, instytucji społecznych i sportowych, wszystkich ludzi dobrej woli o spopularyzowanie i wsparcie tej inicjatywy oraz objęcie konkretną pomocą ogółu osób nie będących w stanie uzyskać środków dla ratowania w chorobie swojego zdrowia i życia.
     Wobec ogromnych sum wydawanych na różne cele, brak środków na zapewnienie elementarnych potrzeb osobom cierpiącym i chorym wydaje się w epoce cywilizacji naukowo-technicznej XXI wieku czymś patologicznym i absurdalnym.
     Istnieją dwie możliwości niezwłocznej poprawy zarysowanej wyżej niedopuszczalnej sytuacji:
 
   I. Przeznaczenie określonych środków (określonego procentu) z funduszy osiąganych przez różne instytucje (np. banki, korporacje, przedsiębiorstwa), oraz z dochodów z imprez sportowych i kulturalnych na cel pomocy osobom chorym nie mającym możliwości ratowania zdrowia i życia. Uzyskane środki winny być osiągnięte w trybie Ustawy sejmowej.
 
   II. W oczekiwaniu na uchwalenie wspomnianej Ustawy sejmowej pieniądze dla chorych byłyby uzyskiwane na drodze dobrowolnych dotacji instytucji lub osób prywatnych.
 
     Krokiem wstępnym dla realizacji w praktyce proponowanych działań stanowiłaby ankieta skierowana do instytucji, decydentów, działaczy politycznych i społecznych etc. zawierająca jedno pytanie:
"Czy jesteś zwolennikiem  k o n k r e t n e j   i   niezwłocznej pomocy udzielanej osobom chorym i pozbawionym środków na leczenie zdrowia i życia?"     TAK    NIE     NIE MAM ZDANIA
 
     Przedstawiony projekt rozwiązania palącego problemu społecznego oraz moralnego stanowi   b o d z i e c  do podjęcia niezwłocznych działań.
 
Andrzej Szyszko-Bohusz
Posted by Administrator  on 01 lis : 16:34  Category: Różne   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Wieczór autorski prof. dr hab. Andrzeja Szyszko-BohuszaW dniu 9 października 2012 r. w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1, godz. 18.00 odbędzie się wieczór autorski prof. dr. hab. Andrzeja Szyszko-Bohusza znanego pedagoga i humanisty z okazji ukazania się jego nowej książki zatytułowanej "Veril".
 
Autor podejmuje próbę odpowiedzi na palące pedagogiczne, społeczne, światopoglądowe wyzwania doby globalizacji oraz ukazuje możliwości przeciwdziałania sytuacji kryzysowej. Podczas spotkania podpisywanie książek oraz dyskusja.
 
Wstęp wolny.

Zapraszamy!
Posted by Administrator  on 07 paź : 23:59  Category: Różne   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Nowa Publikacja


W dziale "Publikacje" (lista rozwijana) została zamieszczona nowa książka - VERIL.
Posted by Administrator  on 23 sie : 22:51  Category: Publikacje   Comments: 0
Wersja do druku Pobierz w postaci pdf

Online

Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 19
(Użytkowników: 0, Gości: 19) dnia 05 sty : 16:31

Użytkowników: 88
Najnowszy: CzarekDoctor